BK Turismo Facebook
Zadzwoń teraz!
+48 691 183 825

Katalonia .... to nie Hiszpania .....?

  • Dodane: 26/10/2016

Katalonia, najlepiej znany region Hiszpanii!

Stolica Katalonii, majestatyczna i ukochana przez wszystkich, Barcelona, to światowa destynacja turystyczna i jedno z kilku miast na świecie, najchętniej odwiedzanych przez turystów, właściwie z każdego kontynentu.

Od wschodu Katalonia graniczy z Francją, górami Pirenejami, oddzielającymi Hiszpanię od Francji, oraz Andorrą i regionem autonomicznym Aragonii. Od wschodu oblana jest wodami Morza Śródziemnego, od południa graniczy ze Wspólnotą Walencjańską (Comunidad Valenciana) ze stolicą w Walencji.

To autonomiczny region Hiszpanii z bardzo silnymi wpływami separatystycznymi i dążeniami niepodległościowymi, oraz planami oderwania się od Hiszpanii i utworzenia niepodległego państwa. Na nowo przybyłych do tej części Hiszpanii, Katalonia sprawia wrażenie odrębnego kraju. Szczególnie dla osób, które znają inne regiony Hiszpanii. Fascynujące różnice geograficzne, na północy góry Pireneje osiągają 3.000m nad poziom morza, kierując się do złotych plaży wybrzeża Costa Brava z pięknymi lasami sosnowymi i wspaniałymi plażami Hiszpanii.

Wystarczy przekroczyć granicę tego regionu Hiszpanii, by poczuć różnicę iż znajdujemy się w Katalonii. Poza wielkimi miastami na ulicach słychać język kataloński, nie kastylijski, czyli język hiszpański. Władzę w Katalonii sprawuje regionalny rząd, a większość mieszkańców z dumą podkreśla katalońską przynależność narodową. Inaczej wyglądają nawet policjanci w Katalonii, a ceny w Katalonii są trochę wyższe niż w innych regionach Hiszpanii, uwzględniając Barcelonę, gdzie wszystko jest droższe.

Przez wieki Katalonia walczyła o swoją niepodległość i autonomię od Hiszpanii z różnym skutkiem. Dziś w parlamencie hiszpańskim jest silne lobby prokatalońskie i co chwila w hiszpańskiej telewizji i prasie, słyszy się głosy o większej autonomii dla Katalonii. Katalonia, jako pierwsza w Hiszpanii, zakazała walki byków i wprowadziła rygorystyczne przepisy zakazujące corridy...

Read 718 times

Newsletter

O nas

Naszą pasją są podróże i sport oraz fascynacja i zamiłowanie do Hiszpanii, gdzie mieszkając kilkanaście lat mieliśmy szczęście poznać turystykę, kulturę i historię tego kraju...

Czytaj więcej

Ostatnie posty

Napisz do Nas

Proszę podać swoje imię i nazwisko
Proszę podać swój e-mail SUPER_SIMPLE_FEEDBACK_VALID_ERRORS_EMAIL
Proszę podać treść wiadomość

Zadzwoń teraz! 
+48 691 183 825

Top
Używamy plików cookie by ulepszyć działanie naszej strony. Poprzez używanie strony, wyrażasz na to zgodę. More details…