BK Turismo Facebook
Zadzwoń teraz!
+48 691 183 825

Camp sportowy to podstawa!

  • Dodane: 07/11/2017

Rozkochaj dziecko w sporcie!

Ruch to najlepsza, naturalna metoda na dobre samopoczucie. Aktywność fizyczna pomaga utrzymać w lepszej kondycji umysł i ciało. Im szybciej zadbamy o ruch dziecka, tym lepiej.

Warto zastanowić się nad wyborem piłki nożnej jako dyscypliny dla dziecka.

Im wcześniej tym lepiej...

Aktywność fizyczna pozwala nie tylko zachować szczupłą sylwetkę, ale również poprawia krążenie, dotlenia organizm, stymuluje układ odpornościowy, wzmacnia układ mięśniowo-kostny, opóźnia procesy starzenia, a także pomaga walczyć ze stresem i sprawia, że stajemy się bardziej odprężeni i zrelaksowani. Wysiłek fizyczny jest szczególnie zalecany dzieciom w okresie wzmożonego rozwoju. Dlatego już od najmłodszych lat warto chodzić na spacery, biegać, pływać, jeździć na rowerze czy grać w piłkę.

Zdaniem specjalistów, futbol to dziedzina, która idealnie łączy w sobie wysoki poziom ogólnorozwojowej aktywności ruchowej z kształtowaniem właściwych postaw i zachowań wśród zawodników. Dlatego warto zacząć treningi piłkarskie jak najwcześniej. To dobry pomysł dla dzieci w każdym wieku, a szczególnie dla tych najmłodszych, które mają niespożytą energię i ciągłą chęć do zabawy. Dzięki odpowiednio przygotowanym treningom, dzieci rozwijają swoje zmysły i spostrzegawczość, uczą się koncentracji, podejmowania wyzwań, ale także zdrowej rywalizacji.

Piłka nożna, jako sport drużynowy, rozwija w zawodnikach umiejętności współpracy w grupie, wspierając tym samym proces uspołecznienia dziecka. Regularne treningi uczą ponadto samodyscypliny, odpowiedzialności za siebie i za drużynę.  W tej dziedzinie podobnie, jak w każdym innym sporcie, niezwykle ważne są zasady fair play. Kształcimy w ich duchu naszych podopiecznych, by mogli korzystać z nich nie tylko na boisku, ale i poza nim.

Piłka nożna cieszy się dużą popularnością nie tylko w Polsce, nic więc dziwnego, że wielu rodziców marzy o tym, aby ich dziecko poszło w ślady sławnych piłkarzy i grało w najlepszych klubach na świecie :-)

Newsletter

Napisz do Nas

Proszę podać swoje imię i nazwisko
Proszę podać swój e-mail SUPER_SIMPLE_FEEDBACK_VALID_ERRORS_EMAIL
Proszę podać treść wiadomość

Zadzwoń teraz! 
+48 691 183 825

Top
Używamy plików cookie by ulepszyć działanie naszej strony. Poprzez używanie strony, wyrażasz na to zgodę. More details…