BK Turismo Facebook
Zadzwoń teraz!
+48 691 183 825

MIEJSCE

  • Dodane: 02/09/2016

Bajeczne widoki i niesamowita atmosfera!

 

Najbardziej popularna i najmodniejsza destynacja Costa Brava, to zdecydowanie najbardziej urokliwy region Hiszpanii nazywany "skarbem hiszpańskiej riwery".

Zachwycające widoki, skaliste zbocza schodzące wprost do błękitnego morza, romantyczne zatoczki i piaszczyste plaże będące znakomitym miejscem odpoczynku dla wszystkich, którzy chcą odetchnąć po ciężkich trudach roku szkolnego.

Region w Katalonii rozciągający się na długości 200 km wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego. Rozciąga się na powierzchni 60 kilometrów – od Barcelony po granicę francuską.

 

 

 

Od lat Costa Brava, czyli prawdopodobnie najbardziej urozmaicone krajobrazowo fragment wybrzeża Hiszpanii jest numerem jeden hiszpańskiego ruchu turystycznego. Brzeg morza wraz z ciekawymi okolicami Girony czy Figueres tworzy cudowny trójkąt pomiędzy Barceloną, przylądkiem Creus a szczytami katalońskiej części Pirenejów. 

Odwiedzając Costa Brava warto odwiedzić miejscowość Lloret de Mar. Jest to jeden z głównych kurortów znajdujących się na wybrzeżu. Znajduje się w nim duża ilość hoteli, domów, apartamentów,  przeznaczonych zarówno dla samych turystów jak i dla miejscowych. Nie brak tam także licznych kawiarni, restauracji, dyskotek, pubów oraz barów, gdzie gwar, głośne rozmowy i muzyka urozmaicają atmosferę miasta.

Innym równie wartym polecenia miejscem na wybrzeżu jest Tossa de Mar znajdująca się 13 kilometrów od Lloret. Jest to miejsce, które z pewnością przypadnie do gustu pasjonatom historii. Mogą oni obejrzeć między innymi dobrze zachowaną Starówkę ze średniowiecznymi murami i wieżyczkami. Na uwagę zasługuje również Vila Vella – jest to XII-wieczna dzielnica, w której znajduje się osiedle z charakterystycznymi pobielanymi domami, stojącymi tuż przy wybrukowanych ulicach.

Między tymi dwoma miastami istnieje doskonała komunikacja – mniej więcej, co pół godziny można dostać się do nich autobusem. Na amatorów morskich podróży czekają z kolei statki kursujące między tymi dwiema miejscowościami.

Dość ciekawym pod względem turystyki miejscem na Costa Brava jest Girona – stolica wybrzeża. Znajduje się tam między innymi, dobrze zachowany kompleks budynków zabytkowych z okresu Średniowiecza, Gotyku i Baroku ale nie tylko.

Girona zaprasza także miłośników aktywności fizycznej, oferując im między innymi ciekawe i dość sporych rozmiarów pola golfowe a także specjalne szlaki turystyczne określane jako szlaki patrolowe wiodące po stromych i skalistych wybrzeżach.

Ciepło i blisko...

Samolotem na Costa Barva to zaledwie 2,5 h! Idealne połączenie komunikacyjne z miejscowości Lloret de Mar jest, również do Barcelony. Kolejką miejską możemy się dostać tam w przeciągu 1,5 h.

 

Obecnie, Costa Brava jest jednym z najbardziej znanych i popularnych, hiszpańskich wybrzeży, każdego lata staje się europejską stolicą wakacyjnej rozrywki!

 

 

Newsletter

Napisz do Nas

Proszę podać swoje imię i nazwisko
Proszę podać swój e-mail SUPER_SIMPLE_FEEDBACK_VALID_ERRORS_EMAIL
Proszę podać treść wiadomość

Zadzwoń teraz! 
+48 691 183 825

Top
Używamy plików cookie by ulepszyć działanie naszej strony. Poprzez używanie strony, wyrażasz na to zgodę. More details…