BK Turismo Facebook
Zadzwoń teraz!
+48 691 183 825

Costa Brava to wypoczynkowy raj, który oferuje fantastyczne plaże, piękne zatoki i zatoczki, malownicze i ekscytujące miasta. Położona w autonomicznej wspólnocie Katalonii, Costa Brava - co oznacza "Dzikie Wybrzeże" - oferuje to, co najlepsze w Hiszpanii - mieszankę uroku starego świata i współczesnej ekscytacji. Czy chcesz się zrelaksować na plaży, wybrać w góry, spróbować sił w sportach wodnych, wybrać się na zakupy czy zjeść smaczny posiłek - wszystko to znajdziesz tutaj, w najbardziej popularnym regionie turystycznym Hiszpanii.

Od lat Costa Brava, czyli prawdopodobnie najbardziej urozmaicone krajobrazowo fragment wybrzeża Hiszpanii jest numerem jeden hiszpańskiego ruchu turystycznego. Brzeg morza wraz z ciekawymi okolicami Girony czy Figueres tworzy cudowny trójkąt pomiędzy Barceloną, przylądkiem Creus a szczytami katalońskiej części Pirenejów.

Odwiedzając Costa Brava warto odwiedzić miejscowość Lloret de Mar. Jest to jeden z głównych kurortów znajdujących się na wybrzeżu. Znajduje się w nim duża ilość hoteli, domów, apartamentów,  przeznaczonych zarówno dla samych turystów jak i dla miejscowych. Nie brak tam także licznych kawiarni, restauracji, dyskotek, pubów oraz barów, gdzie gwar, głośne rozmowy i muzyka urozmaicają atmosferę miasta.

Innym równie wartym polecenia miejscem na wybrzeżu jest Tossa de Mar znajdująca się 13 kilometrów od Lloret. Jest to miejsce, które z pewnością przypadnie do gustu pasjonatom historii. Mogą oni obejrzeć między innymi dobrze zachowaną Starówkę ze średniowiecznymi murami i wieżyczkami. Na uwagę zasługuje również Vila Vella – jest to XII-wieczna dzielnica, w której znajduje się osiedle z charakterystycznymi pobielanymi domami, stojącymi tuż przy wybrukowanych ulicach.

Między tymi dwoma miastami istnieje doskonała komunikacja – mniej więcej, co pół godziny można dostać się do nich autobusem. Na amatorów morskich podróży czekają z kolei statki kursujące między tymi dwiema miejscowościami.

Dość ciekawym pod względem turystyki miejscem na Costa Brava jest Girona – stolica wybrzeża. Znajduje się tam między innymi, dobrze zachowany kompleks budynków zabytkowych z okresu Średniowiecza, Gotyku i Baroku ale nie tylko.

Girona zaprasza także miłośników aktywności fizycznej, oferując im między innymi ciekawe i dość sporych rozmiarów pola golfowe a także specjalne szlaki turystyczne określane jako szlaki patrolowe wiodące po stromych i skalistych wybrzeżach.

 

Ciepło i blisko....

Samolotem na Costa Barva to zledwie 2, 5 h! Idealne połączenie komunikacyjne z miejscowości Lloret de Mar jest, również do Barcelony. Kolejką miejską możemy się dostać tam w przeciągu 1,5 h.

Obecnie, Costa Brava jest jednym z najbardziej znanych i popularnych, hiszpańskich wybrzeży, każdego lata staje się europejską stolicą wakacyjnej rozrywki!

 

Newsletter

O nas

Naszą pasją są podróże i sport oraz fascynacja i zamiłowanie do Hiszpanii, gdzie mieszkając kilkanaście lat mieliśmy szczęście poznać turystykę, kulturę i historię tego kraju...

Czytaj więcej

Ostatnie posty

Napisz do Nas

Proszę podać swoje imię i nazwisko
Proszę podać swój e-mail SUPER_SIMPLE_FEEDBACK_VALID_ERRORS_EMAIL
Proszę podać treść wiadomość

Zadzwoń teraz! 
+48 691 183 825

Top
Używamy plików cookie by ulepszyć działanie naszej strony. Poprzez używanie strony, wyrażasz na to zgodę. More details…