ZIMOWY OBÓZ SPORTOWY W HISZPANII

COSTA BRAVA CAMP 2020

PODSUMOWANIE

Za nami kolejna zimowa edycja naszych obozów sportowych w śródziemnomorskiej Hiszpanii! Cały czas nie możemy wyjść z podziwu do jakiej skali urosły nasze zagraniczne wyjazdy, a to wszystko właśnie DZIĘKI WAM KOCHANI! 😊 Jesteśmy niezwykle wdzięczni za Wasze zaufanie i wspaniałą współpracę z nami w tworzeniu tak pięknego sportowego wydarzenia, który zawsze łączy wszystkie dyscypliny sportowe oraz kluby z różnych części Polski oraz z zagranicy. To WY tworzycie radosną atmosferę obozu i bez Was BK Turismo nie byłoby w stanie pracować w tak miłych i serdecznych warunkach! 😊 Jeszcze raz, z całego serca, DZIĘ-KU-JE-MY! 😊

Costa Brava Camp Zima 2020

Przyznajemy, że trochę nam smutno, że to już koniec, ale napędza nas energią do działania fakt, że już za niedługo znowu się spotkamy i będziemy razem spędzać czas na treningach i na plażach leżąc pod palmami. Ale cóż, póki co możemy jedynie powrócić do naszych barwnych wspomnień z Wami w roli głównej i zatopić się w marzeniach o przyszłych obozach wpatrując się w słoneczne fotografie… czyli krócej mówiąc: czas na wielkie podsumowanie naszego zimowego wyjazdu! 😊

Wszystko zaczęło się od podróży komfortowymi autokarami klasy LUX firmy transportowej RAF TRANS, której chcielibyśmy z tego miejsca serdecznie podziękować za współpracę, ogromny wysiłek i niezawodne wsparcie minionej zimy. Niektóre kluby zdecydowały się na lot samolotem do Hiszpanii, co też jest oczywiście możliwe, jednak prawie wszyscy przyjechali do miasteczka Lloret de Mar autokarami. Po podliczeniu całej działalności transportowej możemy poinformować, że:

Gościliśmy 51 autokarów firmy RAF TRANS, które podczas jednego turnusu…

…przemierzyły średnio około 5 000 km!

Łącznie wyszło tyle kilometrów, ile…

JEDEN autokar robi w TRZY LATA!

Napędziło je łącznie 80 000 litrów ON, a prowadziło je 300 kierowców.

Costa Brava Camp Zima 2020

Po bezpiecznym przyjeździe do naszych sprawdzonych i zaufanych Hoteli 3* i 4* nasza ekipa BK Turismo, zwarta i gotowa, witała Was przed wejściem i pomagała przy zameldowaniu w recepcjach hotelowych. Po należytym odpoczynku mogliście nas bliżej poznać na spacerach po okolicy Lloret de Mar, na które Was z radością zabieraliśmy. Mogliście się więc poczuć pewniej przemieszczając się po nieznanych, najbliższych terenach.

Plan pobytu na naszym obozie sportowym rozpoczynaliśmy treningami, czy to piłkarskimi, czy też np. pływackimi 😊 Jednocześnie mogło trenować aż 25 klubów sportowych! Przygotowywaliśmy dla Was wodę na każdą jednostkę treningową, byliśmy obecni na boiskach piłkarskich i pływalniach, aby upewnić się, że niczego Wam nie brakuje i możecie skupić się na doskonaleniu umiejętności sportowych.

Costa Brava Camp Zima 2020

Zabraliśmy też wszystkich na całodniową wycieczkę do tętniącej gorącym życiem Barcelony aż 47 razy 😊 To była czysta przyjemność móc Wam pokazać ten kawałek hiszpańskiego świata. Swój spacer rozpoczynaliśmy od symbolu Barcelony – nieukończonej, secesyjnej bazyliki Sagrada Familia, dzieła Antonio Gaudiego. Za każdym razem robi ona na wszystkich wielkie wrażenie, ponieważ mogą ją ujrzeć w końcu na żywo, a nie tylko na zdjęciach.

Kolejnym punktem wycieczki była najsłynniejsza ulica katalońskiego miasta, La Rambla, prowadząca od głównego węzła komunikacyjnego, Placu Catalunya, aż do portu. Można na niej obserwować miejskie, hiszpańskie życie, toczące się pod osłoną drzew. Pełni ona rolę także popularnego deptaka, na rozciągłości którego znajduje się wiele restauracji, straganów, znanych sieciówek, czy też wystawiających się lokalnych artystów. Mogliście się od nas dowiedzieć gdzie w czasie wolnym pójść na najlepsze przekąski albo gdzie kupić ładne pamiątki 😊

Na deser zabieraliśmy Was do miejsca, które było wyczekiwane przez wszystkich sportowców, nie tylko piłkarzy – stadion Camp Nou i Muzeum FC Barcelony. Ileż emocji, ileż uśmiechów, ileż podskoków widziały nasze oczy 😊 To było niezwykle budujące widzieć ile szczęścia Wam dawało wejście na ten owiany już legendą stadion. Zamówiliśmy dla Was aż 1 950 biletów wstępu na Camp Nou, dzięki którym mieliście okazję zobaczyć m.in. przestrzeń zadedykowaną Messi’emu, wystawę wszystkich zdobytych pucharów i trofeów katalońskiej drużyny oraz wejść do interaktywnego pokoju gdzie były wyświetlane najważniejsze momenty z historii klubu. Do tego wszystkiego mogliście także ujrzeć zapierającą dech w piersiach panoramę stadionu Camp Nou, wejść do jego kultowych części, a na koniec zakupić pamiątki z tego niezapomnianego doświadczenia z oficjalnego sklepu FC Barcelony.

Nieodłączną częścią naszych obozów sportowych są organizowane przez nas sparingi. Mogliście dzięki nim zobaczyć jak grają Hiszpanie, sprawdzić swoje umiejętności oraz wynieść z tych meczów cenne lekcje na przyszłość. Rozegraliście niesamowitą liczbę 200 sparingów! W ciągu jednego popołudnia potrafiło odbyć się ich jednocześnie nawet 18! Oczywiście wynik nie był wcale ważny, a godna podziwu walka do samego końca, jak na sportowców o lwim sercu przystało 😊

Z czym jeszcze może kojarzyć się zima w Hiszpanii… może z meczami ligowymi FC Barcelony na stadionie Camp Nou? 😊 Oj tak, absolutnie nie można zapomnieć o tylu wyjazdach autokarami na mecze. Po podliczeniu wszystkich danych możemy Wam przekazać, że:

Uczestniczyliśmy w 4 meczach FC Barcelony, a były to rozgrywki pomiędzy…

FC Barcelona vs Granada CF, wynik 1:0

FC Barcelona vs Levante UD, wynik 2:1

FC Barcelona vs Getafe CF, wynik 2:1

FC Barcelona vs SD Eibar, wynik 5:0

Natomiast zakupionych dla naszych uczestników zostało…

… aż 2 000 biletów!

Przeważnie na koniec zimowego obozu jechaliśmy z Wami na krótką wycieczkę do urokliwego miasteczka Tossa de Mar, gdzie byliśmy z Wami aż 47 razy! 😊 Znajduje się ono nieopodal Lloret de Mar, natomiast różni się od niego jednak znacząco, ponieważ cechuje je historyczny charakter. Spacerowaliśmy wąskimi, wybrukowanymi uliczkami po średniowiecznej starówce Vila Vella oraz fortyfikacjach obronnych z XII wieku z pięknym zamkiem na czele. Było tam wiele idealnych miejsc do zdjęć, z czego nie omieszkaliście skorzystać, czasem z naszą pomocą 😊 Czasem wiało bardzo mocno, co można było dostrzec przez fruwające włosy i trudności ze staniem w pionie, ale to, co robiło niesamowite wrażenie to potężny żywioł wody, którego fale obijające się o skały były wtedy imponującej wysokości.

Costa Brava Camp Zima 2020 była niewątpliwie niezapomnianym, międzynarodowym sportowym wydarzeniem. Jako jego zwieńczenie organizowaliśmy oficjalne pożegnania uczestników, na których wręczane były jakże zasłużone złote medale, dyplomy ukończenia obozu w Hiszpanii, a także nasz uścisk dłoni 😊 Na niektórych ze spotkań oprócz naszych końcowych przemówień były także słowa ze strony trenerów, którzy niejednokrotnie wygłaszali tak piękne przemowy, że łza się w oku kręciła, ale dla kontrastu były też wybuchy śmiechu 😊 Byliśmy w siódmym niebie mogąc usłyszeć wykrzyczaną twierdzącą odpowiedź dzieci i młodzieży na nasze pytanie „I jak, podobało Wam się?! 😊”, czy też „Chcielibyście wrócić za rok?”. Jesteśmy bardzo, bardzo, wdzięczni wszystkim z osobna! Na koniec chcielibyśmy Wam jeszcze przedstawić pozostałe, równie ciekawe jak poprzednie, liczby z zimowej edycji naszego obozu sportowego w Lloret de Mar:

Gościliśmy 70 akademii sportowych z całej Polski oraz z zagranicy…

…co łącznie daje 3 084 uczestników!

W ciągu 44 dni ferii zimowych sportowcy wypili…

…ponad 64 760 litrów wody, a co więcej…

…pochłoniętych zostało 2 853 kg makaronu, już nie wspominając o…

…zjedzonych przeszło 3 TONACH frytek! 😊

Został również pobity dotychczasowy rekord w…

kąpaniu w morzu, do którego uczestnicy obozu weszli już 3 lutego! Ależ to był ciepły dzień 😊